پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - خبر شماره 2 مرداد ماه 1389
بازدید : 551 28 مرداد 1389 ساعت 7:45 شماره :10204

خبر شماره 2 مرداد ماه 1389

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان ، طی نشست مشترک فرماندهان یگان حفاظت ادارات منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستانهای مختلف گیلان اهم وظایف و مسئولیت های نیروهای مشمول وظیفه یگان حفاظت  تشریح گردید .

  در این نشست که در محل نماز خانه اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان برگزار شده است ، سرهنگ اصغر  اکبری اظهار داشت : کلمه سرباز، کلمه مقدسی است و همه افتخار می کنند که در راه خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی از لقب سرباز برای خود استفاده نمایند و شما جوانان این افتخار را پیدا کردید که به عنوان یک سرباز واقعی لباس خدمت به انفال الهی ، را بر تن کرده و در اجتماع نیز از نظر مادی، معنوی و دنیوی به ارزش بالایی خواهید رسید.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان تصریح کرد: شما به عنوان اولین گروه سربازان وظیفه که در راه حفظ و صیانت از انفال الهی در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور فعالیت می نمایید دارای جایگاهی ویژه و حساس می باشید و اهتمام شما در پاسداشت و حفاظت از منابع طبیعی دارای اهمیت خاصی میباشد زیرا  این امر هم از نظر شرعی و هم از لحاظ  قانونی بر همه مردم  تکلیف محسوب می شود و این تکلیف برای ما که لباس خدمت در این راه را برتن نموده ایم سنگین تر و پر مسئولیت تر است .

سرهنگ اکبری در ادامه افزود: افراد سودجویی که کمر به قتل جنگل ها و عرصه های ملی کشور و استان بسته اند کمتر از قاچاقچیان مواد مخدر نبوده و باید با تدبیر درست در جهت ریشه کن کردن این افراد تلاش کنیم و با آنها مقابله نماییم.

وی همچنین یادآور شد: حفاظت از انفال الهی مورد تایید همه مسئولین نظام است و ما هم با تمام قدرت در راه حفاظت از انفال الهی ایستاده ایم و شما نیز با گذراندن آموزشهای مرتبط با مسئولیت خود و با در اختیار داشتن  امکانات و تجهیزات لازم بایستی در این امر خطیر و به ویژه کنترل گلوگاههای ورودی و خروجی و کنترل محمولات جنگلی کمک رسان نیروهای منابع طبیعی باشید.

در پایان این مراسم نیز کتابچه های آموزشی، لباس فرم و تجهیزات سربازان وظیفه به ایشان  تحویل شد. یاد آور میشود در راستای سیاستهای سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیز داری کشور و به منظور جبران کمبود نیروی انسانی مورد نیاز جهت حفظ و صیانت از منابع طبیعی ، با توجه به دیدگاه شایسته ومساعدت ویژه مقام معظم رهبری و هماهنگی ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران از ابتدای سال جاری نیروهای مشمول وظیفه که ترجیحاٌ در رشته های مرتبط با منابع طبیعی دارای تحصیلات عالیه می باشند پس از طی دوره های آموزش عمومی و آموزشهای تخصصی در ادرات کل منابع طبیعی و آبخیز داری استانهای کشور مشغول به فعالیت شده ودوره خدمت مقدس سربازی را در راه حفظ و حراست از جنگلها ، مراتع و منابع طبیعی به انجام میرسانند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :