پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آزادگان تندیس مقاومت و ایثارند
بازدید : 645 28 مرداد 1392 ساعت 10:6 شماره :24564

آزادگان تندیس مقاومت و ایثارند

 

ایمان و اعتقاد راسخ رزمندگان ایثارگران وآزادگان سرافراز ایران بر حقانیت انقلاب اسلامی و موج عظیم مردمی برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ، بزرگترین سرمایه انقلاب و نظام بود..

 

         به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به مناسبت 26مرداد ، سالگرد ورود آزادگان سر افراز به میهن اسلامی ،  مراسمی با حضور مهندس باب اله زارع مشاور استاندار گیلان در امور ایثارگران  ، مهندس رحمت اله رحمانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان ، سرهنگ اصغر اکبری فرمانده یگان حفاظت، معاونین و جمعی از آزادگان شاغل در  منابع طبیعی و آبخیز داری  گیلان در محل سالن جلسات این اداره کل برگزارشد.

       مهندس رحمت اله رحمانی ، ضمن تبریک و گرامیداشت این روز خجسته و مبارک  اعلام داشت: دوران هشت ساله دفاع مشروع واعتلای فرهنگ آزادی وآزادگی امت سلحشور ایران در حفظ و پاسداشت  نظام مقدس اسلامی وآرمان های بنیان گذار انقلاب و حراست از مرزهای عزت و شرف این مرز و بوم، یکی از حساس ترین و  بارزترین دوره های حیات راستین این ملت محسوب می شود و همچون نگینی تابناک بر تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می درخشد.

     مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان در ادامه افزود : پایداری ایران اسلامی که برخاسته از روح وحدت و ایمان بود، در سایه هدایت های رهبر انقلاب ، حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و باعث احیای یک مکتب سازنده و نهضت های آرمانگرا شدودفاع امت اسلامی ایران در برابر تجاوز همه جانبه دشمنان اسلام در تاریخ افتخار آفرینی
مبارزات حق طلبانه فروزان خواهد بود ودر این بین آزادگانی که با سربلندی در دل دشمن و در اسارت گاه های مخوف صدامیان ، علی رغم تحمل درد و رنج غربت و شکنجه های جسمی و روحی بعثیان از خدا بیخبر ، لوای آزادگی و سرافرازی خود را همچنان در اهتزاز نگاه داشته و در مقابل کفر جهانی سر تسلیم خم نکرده اند جایگاهی ویژه و ارزشمند داشته و دارند .  

       باب اله زارع نیز در ادامه مراسم ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان اظهار داشت: شماآزادگان وایثارگران سلحشور ایران با مقاومت وسربلندی وصبر وبردباری خود درمقابل دشمن آنان را به عقب رانده و به این دلیل ارزش شما برای این انقلاب وتاریخچه جمهوری اسلامی ایران فوق العاده است.  

      مشاور استاندار گیلان در امور ایثارگران  همچنین تصریح کرد: دفاع مقدس ما در زمینه های مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و غیره توانست معادلات جهانی معمول را برهم زند و تحلیل های مادی دنیا پرستان را نقش برآب سازد. این حادثه عظیم بی شک در یاد ملت ایران خواهد ماند و غرور و سرافرازی و حماسه آفرینی را در نسل های بعدی برجای خواهد گذاشت.

       درادامه  این مراسم برخی از عزیزان آزاده نسبت به بازگویی خاطرات خود از دوران اسارت پرداخته و در جمعی صمیمانه به بیان رخدادهای آن دوران اشاره نمودند و در خاتمه نیز ازآزادگان شاغل در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان  تقدیر و تجلیل به عمل آمد .

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :