پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری مانور اطفای حریق در جنگل
بازدید : 768 23 مهر 1392 ساعت 13:11 شماره :25338

برگزاری مانور اطفای حریق در جنگل

در هفته کاهش بلایای طبیعی ، مانور اطفاء حریق و مقابله با آتش سوزی در عرصه های ملی، با هدف افزایش هماهنگی ها در مقابله با اینگونه حوادث احتمالی در منطقه پارک جنگلی سراوان برگزار شد.

      به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان  دکتر محمدرضا نوری در پایان مانور اطفای حریق  اظهار داشت: به دلیل اقلیم خاص جغرافیایی استان و با توجه به وزش باد های گرم موسمی در فصل پاییز و نیز احتمال وقوع حریق در جنگلها، نیاز است تا آمادگی و هماهنگی لازم برای مقابله سریع با اینگونه حوادث وجود داشته باشد.

 

    

وی با اشاره به نقش تعیین کننده زمان حضور عوامل یگان حفاظت در میزان خسارات ناشی از حریق های احتمالی جنگل  افزود: نکته مهم این است که با وجود یک سری امکانات و ادوات اولیه اطفاء حریق می توان هرچه سریع تر نسبت به مهار آتش اقدام نمود تا پیش از رسیدن  سایر عوامل امدادی و کمک های لازم نسبت به مهار آتش اقدام و از گسترش آن جلوگیری کرد.

     جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری گیلان با تاکید بر افزایش برگزاری چنین مانورها یی خاطر نشان کرد: این امر موجب می شود برای مقابله سریع با اینگونه حوادث آمادگی کافی و وافی بوجود آمده و روش های نوین اطفای حریق به نیروها آموزش داده شود و همچنین کارایی و هماهنگی نیروهای امدادی دست اند کار نیز به مراتب افزایش یافته و توانمندی بیشتری را در مقابله با حوادث احتمالی داشته باشیم . 

   دکتر نوری با اشاره به مسئولیت  مردم و مسافرین در حفاظت از جنگلها به ویژه در فصل پاییز و در هنگام وزش باد های گرم خاطر نشان کرد: همه باید نسبت به حفاظت از جنگلها، محیط زیست و حیات وحش پیرامون خود احساس مسئولیت داشته باشند تا این مواهب خدادادی برای نسل های آینده حفظ شود. به ویژه در فصل خزان وزش باد های گرم که احتمال وقوع حریق در عرصه های ملی افزایش می یابد لازم است جنگل نشینان و افرادی که محیط های جنگلی را برای تفرج و گذران ایام فراغت انتخاب نموده اند  نهایت هوشیاری را در این خصوص داشته  و در صورت مواجهه و یا مشاهده هرگونه آتش و یا دود ناشی از حریق مراتب را با تلفن های 6669745 و یا 6667506 امداد جنگل و مرتع گیلان با پیش شماره 0131 گزارش نمایند .

 

گفتنی است این مانور با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان و ستاد مدیریت حوادث غیر مترقبه استانداری و با حضور نیروهای مستعدیگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، سازمان آتش نشانی استان ، هلال احمر و برخی دیگر از سازمان ها و دستگاه ها ی دست اندرکار برگزار شد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :