پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توزیع ۱۵ هزار اصله نهال رایگان در صومعه سرا
بازدید : 21 18 اسفند 1398 ساعت 13:15 شماره :70475

توزیع ۱۵ هزار اصله نهال رایگان در صومعه سرا

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری ایسنا ، فرزین دلسوز رءیس اداره منابع طبیعی صومعه سرا ، با بیان اینکه شعار هفته درختکاری امسال «نهال کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» است، اظهار کرد: در هفته درختکاری ۱۵ هزار اصله نهال در شهرستان صومعه سرا توزیع می شود.

وی افزود: این تعداد نهال طی دو مرحله از سوی شهرداری ها و بخشداری ها در سه شهر صومعه سرا، تولم شهر و گوراب زرمیخ و سه بخش مرکزی، تولمات و میرزاکوچک شهرستان صومعه سرا توزیع می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه سرا نهال های توزیع شده را از گونه های صنوبر، پهن برگان جنگلی(بومی) همچون ون و افرا، سوزنی برگان مثل سرو خمره ای و سرو نقره ای و تاکسیدیوم دانست و گفت: مردم می توانند از فردا، ۱۹ اسفندماه لغایت ۲۲ اسفندماه این نهال ها را رایگان دریافت کنند.

دلسوز تصریح کرد: امسال در راستای حفظ سلامت مردم، مقابله با شیوع‌ ویروس کرونا و جلوگیری از تجمعات توزیع نهال از حالت متمرکز خارج شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا رتبه نخست تولید صنوبر در سطح استان گیلان را داراست، متذکر شد: هم اکنون ۱۰ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به صنوبرکاری اختصاص دارد که توسعه این وسعت از مهم ترین برنامه های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه سراست.

رئیس منابع طبیعی صومعه سرا توصیه هر ساله رهبر معظم انقلاب در راستای صیانت از منابع طبیعی را نصب العین همه دست اندرکاران منابع طبیعی و آبخیزداری برشمرد و خاطرنشان کرد: به منظور ارج نهادن به هفته منابع طبیعی، پاسداری از فضای سبز و ترویج امر حسنه درختکاری عمده فعالیت‌های اداره منابع طبیعی صومعه سرا بر تقویت و ارتقای آگاهی و حساسیت مردم نسبت به این مقوله تمرکز دارد.

وی توسعه درختکاری و ترویج فرهنگ منابع طبیعی را یک امر حیاتی در حفاظت از طبیعت و محیط زیست دانست و یادآور شد: تولید اکسیژن خالص برای نفس کشیدن انسان ها، کاهش اثرات گازهای گلخانه‌ای، جلوگیری از فرسایش خاک و آلودگی آب، فراهم کردن زیستگاه پرندگان و حیوانات، کاهش آلودگی صوتی و جلوگیری از افزایش دمای شهرها از جمله مهمترین فواید درختان بر روی زمین است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :