پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تداوم اجرای طرح نهضت سبز در اراضی ملی آستارا
بازدید : 208 20 اسفند 1398 ساعت 8:23 شماره :70596

تداوم اجرای طرح نهضت سبز در اراضی ملی آستارا
 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان گیلان و به نقا از خبرگزاری ایرنا ، نسرین غزنوی عصر دوشنبه در نشست خبری در اداره منابع طبیعی آستارا اظهار کرد: طرح نهضت سبز از ۱۴ آذرماه با کاشت نهال در روستاهای شیری حیاطی، چلوند، کانرود، ویرمونی و کوهستان حیران آغاز شده است.

وی بیان کرد: امسال با صرف حدود ۶ میلیارد ریال و ساخت هزار و ۵۱۱ متر مکعب دیواره برای حفاظت آب، خاک و پوشش گیاهی اراضی ملی در بخش لوندویل، طرح آبخیزداری اجرا شد و هر ۵۰ متر مکعب دیواره سنگ چین، ۷۰ هکتار اراضی را در مقابل سیل و فرسایش حفظ می کند.

وی اضافه کرد: در سال جاری هزار و ۶۸۰ کیلو گرم زغال و ۳۹۱ اصله چوب جنگلی قاچاق توقیف شده است و در این راستا ۱۲ نفر دستگیر و به دادگاه معرفی شده اند و  مردم، متصرفان اراضی ملی و جنگل ها را به منابع طبیعی معرفی کنند.

غزنوی گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با ۲ واحد سرجنگلبانی بهارستان و لوندویل، چهار پاسگاه حفاظت و حدود ۳۰ نیروی انسانی فعالیت می کند و با کمبود نیروی انسانی و امکانات مواجه است.

۱۵ تا ۲۱ اسفندماه هفته منابع طبیعی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۴۰ هزار هکتار اراضی ملی در غرب مرکز استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :