پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تأکید نماینده ولی‌فقیه در گیلان بر صیانت از جنگل‌های هیرکانی
بازدید : 59 13 شهريور 1399 ساعت 15:1 شماره :76588

تأکید نماینده ولی‌فقیه در گیلان بر صیانت از جنگل‌های هیرکانی
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزدار استان گیلان به نقل از خبرگزاری فارس در رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل و معاونان منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) اظهار کرد: کوه، جنگل، جلگه و دریا جزو انفال محسوب می‌شوند و کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری حافظان انفال هستند.

وی با اشاره به وجود تمام مواهب طبیعی خدادادی در گیلان افزود: زمین گیلان از ظرفیت همه‌جانبه برخوردار است و بسیاری از گونه‌های گیاهی و جنگلی در استان وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به تغییر مدیریت در عرصه‌های مختلف، بیان کرد: تغییر مدیریت‌ها همیشه بر بدی نیست بلکه در جابه‌جایی‌ها جوهره انسان شناخته می‌شود.

فلاحتی با تأکید بر افزایش خود صیانتی و نظارت بر مجموعه جامعه هدف منابع طبیعی گفت: منابع طبیعی گیلان مطمع نظر بسیاری از افراد است و می‌طلبد مسؤولان مربوطه به کوه، جنگل و دریا توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه صیانت از جنگل‌های هیرکانی به عهده منابع طبیعی است، افزود: جنگل‌های هیرکانی را به هر نحو می‌توانید صیانت کنید ضمن اینکه توزیع نهال بین مردم موجب می‌شود به جنگل طمع نداشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان، خواستار مهار هجوم بی‌رویه از استان‌های دیگر در راستای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی استان شد و گفت: حفاظت از محیط‌زیست باید به روستائیان آموزش داده شود، حفظ منابع طبیعی تلاش مجاهدانه را طلب می‌کند و همراهی و همکاری با دستگاه قضا در حفظ انفال تأثیرگذار است.

ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی اولویت برنامه‌های منابع طبیعی گیلان است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری از منابع طبیعی از وظایف این سازمان است، اظهار کرد: جنگل‌های هیرکانی میراث باقی‌مانده از دوران سوم زمین‌شناسی است و حفظ آن تلاش ویژه را می‌طلبد.

میرحامد اختری با بیان اینکه ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی از اولویت برنامه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان است، گفت: تراکم جمعیت در استان سبب سختی‌هایی برای حفظ منابع طبیعی استان است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :