پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش سوزی جنگل های ماسال مهار شده است/ در حال اطفا هستیم
بازدید : 56 11 آبان 1399 ساعت 21:16 شماره :78588

آتش سوزی جنگل های ماسال مهار شده است/ در حال اطفا هستیم
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان گیلان ، سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع حریق در جنگل های طبیعی شهرستان ماسال، اظهار کرد: آتش سوزی در جنگل های پهن برگ شاندرمن از روز جمعه آغاز و دیروز مهار شد.

وی با بیان اینکه گرمای هوا و وزش باد جنوبی موجب شعله ور شدن مجدد حریق در دو منطقه از جنگل های ماسال شده است، تصریح کرد: هم اکنون یک منطقه شش هکتاری و یک منطقه حدودا ۱۵ هکتار درگیر حریق بوده و خار و خاشاک خشک شده پای درختان در حال سوختن است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، از مهار آتش سوزی خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه حریق سطحی بوده و تحت کنترل قرار دارد؛ البته آتش بیشتر متوجه برگ های خشک و خار و خاشاک است و اجازه آسیب دیدن درختان را نمی دهیم.

قربانی لرد، با بیان اینکه صعب العبور بودن منطقه اجازه حضور ماشین های آتش نشانی را نمی دهد، گفت: با حضور ۵۰ نفر از نیروهای یگان حفاظت و همیاران طبیعت و هلال احمر و بسیجیان و مردم محلی در حال اطفای حریق به وسیله تجهیزات انفرادی شامل دمنده و آتش کوب و چنگک هستیم و امیدواریم در صورت مساعد بودن وضعیت جوی تا پایان امشب اطفا شود.

وی ۹۵ درصد احتمال این آتش سوزی را بی احتیاطی دانست و یادآور شد: در این موقع از سال عوامل طبیعی موجب ایجاد حریق در جنگل ها نمی شود و لذا بعد از اطفا، بررسی های لازم صورت می گیرد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، از مردم خواست در شرایط وزش باد از روشن کردن آتش در اراضی جنگلی خودداری کنند و اضافه کرد: در فصل پاییز درختان خشک هستند و به راحتی آتش می گیرند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :