پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - خسارت آتش سوزی به عرصه های طبیعی گیلان
بازدید : 30 26 دی 1399 ساعت 15:10 شماره :81151

خسارت آتش سوزی به عرصه های طبیعی گیلان
 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان امروز به خبرنگار صدا و سیما گفت : در 24 ساعت گذشته ، حدود 35 هکتار از جنگل ها و مراتع استان بر اثر وزش شدید باد گرم ، افزایش دما و کاهش رطوبت محیط ، آتش گرفت.

میرحامد اختری با اشاره به تلاش بی وقفه نیروهای منابع طبیعی برای مهار آتش سوزی ها فزود : در حال حاضر آتش سوزی وسیعی با حجم زیاد در جنگل های کوهستانی مناطق اشکورات رودسر و اشکراب سیاهکل در حال پیش روی است که تداوم وزش باد ، سرعت گسترش آتش را افزایش می دهد.

وی به تلاش نیروهای آتش نشانی ، هلال احمر ، جهاد کشاورزی ، ستاد مدیریت بحران ، فرمانداری ها و بسیج برای مهار آتش سوزی در عرصه های طبیعی اشاره کرد و گفت : هم اکنون نیروهای منابع طبیعی در تلاشند تا آتش سوزی با وسعت کم را در عرصه های طبیعی روستای کچای رشت ، روستای تابستان نشین املش ، اطاقور لنگرود ، شکردشت و آق اولر تالش و چناررودخان شفت مهار کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از آمادگی بالگردهای امدادی برای اطفا و مهار هوایی آتش سوزی ها خبر داد و گفت : به دلیل وزش شدید باد ، استفاده از بالگردها در حال حاضر امکان پذیر نیست.

embed'> 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :