پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اطفای ۲۳ هکتار از عرصه های جنگلی گیلان طی دو روز
بازدید : 84 4 بهمن 1399 ساعت 9:10 شماره :81324

اطفای ۲۳ هکتار از عرصه های جنگلی گیلان طی دو روز
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، میرحامد اختری در گفتوگو با ایسنا، با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی گیلان مبنی بر وزش باد شدید گرم، اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت و کلیه پرسنل ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در آمادهباش صد درصدی بودند.

وی با بیان اینکه طی دو روز گذشته ۲۲ فقره آتشسوزی در سطح جنگلهای استان داشتیم، تصریح کرد: این آتشسوزیها در سطح ۲۳ هکتار از عرصههای جنگلی استان به وقوع پیوسته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، از اطفای کامل ۱۸ فقره حریق در سطح شش شهرستان خبر داد و عنوان کرد: عرصههای جنگلی و مرتعی شهرستانهای سیاهکل، فومن، املش، رشت، صومعهسرا، رضوانشهر، رودبار، لنگرود، ماسال و لاهیجان درگیر آتشسوزی بودند

اختری، با بیان اینکه نیروهای حفاظتی در کنار گروههای امدادی و بسیجی در حال اطفای چهار فقره آتشسوزی در سطح شهرستانهای سیاهکل، ماسال، لاهیجان و صومعهسرا هستند، گفت: خوشبختانه این حریقها کاملا تحت کنترل است و در حال اطفای کامل هستیم.

وی علت اصلی وقوع این آتشسوزیها را وزش شدید باد گرم و افزایش دما و کاهش رطوبت دانست و اضافه کرد: تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان، هلال احمر، بسیج، ستاد مدیریت بحران و مردم منطقه ادامه دارد.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان خاطرنشان کرد: مردم و ساکنین جنگل از روشن کردن آتش در عرصههای جنگلی خودداری کنند و در صورت مشاهده دود یا حریق با شمارههای ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس بگیرند.

embed'> 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :