پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس اداره منابع طبیعی فومن
بازدید : 50 28 بهمن 1399 ساعت 15:5 شماره :82368

رئیس اداره منابع طبیعی فومن
 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری ایسنا رئیس اداره منابع طبیعی فومن، قطع غیر مجاز درختان جنگلی را بسیار ناگوار دانست و یادآور شد: درختان قطع شده هرگز به جنگل باز نمیگردند و لذا برای جبران خسارتهای وارده جنگلکاری را دنبال میکنیم.

علی داودی با بیان اینکه ۶۷ هزار هکتار از اراضی ملی استان گیلان در شهرستان فومن قرار دارد، اظهار کرد: شهرستان فومن با شهرستانهای شفت و صومعهسرا و ماسال همجوار بوده و از مسیر خلخال با استان زنجان همسایگی دارد.

وی شهرستان فومن را شاهراه حمل چوبآلات قاچاق به استانهای همجوار دارد و افزود: وجود کارخانه نئوپان در این شهرستان نیز موجب شده فومن به یک مرکز خرید چوبآلات تبدیل شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فومن، با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۱۷ هزار خودرو در پاسگاه زیده مورد بازرسی قرار گرفته است، تصریح کرد: در این مدت ۱۱۱ فقره پرونده تخلف را با موضوع حمل غیر مجاز تشکیل دادیم و ۹ فقره منجر به توقیف خودرو شد

داودی، میزان کشفیات مقطوعات جنگلی در مدت مذکور را ۲۱۳۸ اصله انواع گونههای جنگلی دانست و گفت: حجم این چوبآلات ۹۳ مترمکعب بوده است؛ همچنین ۸۲ استر هیزم را کشف و ضبط کردیم.

وی با بیان اینکه شرایط اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا موجب افزایش قاچاق چوب شده است، عنوان کرد: با همکاری نیروی انتظامی و فرماندهی سپاه و دادستانی برخورد جدی با قاچاقچیان را در دستور کار داریم و لذا با افزایش کشفیات مواجه هستیم.

رئیس اداره منابع طبیعی فومن، قطع غیر مجاز درختان جنگلی را بسیار ناگوار دانست و یادآور شد: درختان قطع شده هرگز به جنگل باز نمیگردند و لذا برای جبران خسارتهای وارده جنگلکاری را دنبال میکنیم.

وی از کاشت ۲۲ هزار اصله نهال طی امسال در شهرستان فومن خبر داد و خاطرنشان کرد: درختکاری در حال اجراست و تا پایان سال ادامه دارد.

داودی، همچنین از رفع تصرف و آزادسازی ۶۴۷ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان فومن در قالب تبصره ذیل ماده ۵۵ خبر داد و گفت: در این راستا ۱۰۱ فقره پرونده تشکیل شد.

رئیس اداره منابع طبیعی فومن، با بیان اینکه ۴۵ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان دارای سند تکبرگ به نام دولت است، تصریح کرد: شهرستان فومن در اجرای طرح کاداستر رتبه نخست استان را دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :