پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اختصاص ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی برای زراعت چوب در گیلان
بازدید : 99 20 اسفند 1399 ساعت 15:5 شماره :83661

اختصاص ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی برای زراعت چوب در گیلان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان باحضور دکتر جبارکوچکی نژاد نماینده مردم رشت وخمام در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در این جلسه به وجود یک میلیون و ۱۷ هزار هکتار اراضی ملی در استان اشاره کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه اجرای  طرحهای زراعت چوب در ۶ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی گیلان برنامه ریزی شده و امسال توانستیم یک هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی ملی گیلان را به منظور کاشت و زراعت چوب احاله مدیریت کنیم

 

 

میرحامد اختری از احاله مدیریت ۲ هزار هکتار دیگر از اراضی ملی  به منظور زراعت چوب برای سال آینده در گیلان خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم طی ۱۲ سال آینده  نیاز مصرفی چوب کشور با زراعت چوب برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح های آبخیزداری از برنامه های محوری منابع طبیعی و آبخیزداری است، بیان کرد: با عنایات مقام معظم رهبری طی ۴ سال گذشته، اعتباراتی از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری در نظر گرفته شد که در این زمینه اقدام های موثری انجام شده است.

در پایان مراسم دکتر جبار کوچکی نژاد در کنار جنگلبانان استان، به مناسبت هفته بزرگداشت منابع طبیعی و آبخیزداری نهالی به یادگار در محوطه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان غرس نمودند

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :