پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان عنوان کرد وقوع ۸ فقره حریق در سطح جنگل های گیلان/ مساحت زیر هکتار است
بازدید : 65 4 فروردين 1400 ساعت 23:0 شماره :83984

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان عنوان کرد وقوع ۸ فقره حریق در سطح جنگل های گیلان/ مساحت زیر هکتار است

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری ایسنا/گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه تاکنون هشت فقره آتشسوزی در سطح عرصههای جنگلی استان گیلان به وقوع پیوسته است، افزود: این حریقها در شهرستانهای رودبار، رشت و لنگرود بوده است.

سرهنگ محمد قربانیلرد با اشاره به آغاز وزش باد گرم شدید در ارتفاعات و دامنههای استان گیلان از بامداد امروز، اظهار کرد: کلیه نیروهای یگان حفاظت ادارهکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان طی امروز و فردا در حال آمادهباش هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون هشت فقره آتشسوزی در سطح عرصههای جنگلی استان گیلان به وقوع پیوسته است، افزود: این حریقها در شهرستان رودبار منطقه قلعه کول، کیابادتخت و دیلم ده شهربیجار، شهرستان رشت منطقه سراوان و شهرستان لنگرود منطقه اطاقور بوده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، از اطفای کلیه حریقها خبر داد و تصریح کرد: با توجه به حضور بهموقع نیروهای یگان حفاظت و پرسنل ادارات منابع طبیعی با وجود وزش باد شدید، از گسترش آتش جلوگیری شد.

قربانیلرد، با بیان اینکه مساحت حریقهای رخ داده تاکنون زیر یک هکتار بوده است، گفت: آتشسوزیها سطحی بوده و آسیب جدی به درختان وارد نشده است لذا نیروهای حفاظتی تا پایان وزش باد در عرصهها حضور دارند.

وی از شهروندان و مسافران خواست از روشن کردن آتش در عرصههای جنگلی و مراتع خودداری کنند و یادآور شد: سامانههای ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع به صورت شبانهروزی آماده دریافت گزارش آتشسوزی از سوی مردم است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :