پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حمل و نقل بار چوب تا شانزدهم فروردین در گیلان ممنوع است
بازدید : 52 30 اسفند 1399 ساعت 16:29 شماره :83987

حمل و نقل بار چوب تا شانزدهم فروردین در گیلان ممنوع است

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: حمل و نقل هر گونه بار چوب تا شانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۰ در این استان ممنوع است.

میرحامد اختری اظهار داشت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در مراجع قضایی ، حمل و نقل هر گونه بار چوب در سطح گیلان و خروج از این استان از بیست و هشتم اسفند ٩٩ تا شانزدهم فروردین ۱۴۰۰ ممنوع شده است.

وی بیان داشت: تمامی خوردوهای حامل چوب در محورهای مواصلاتی استان گیلان به محض مشاهده توسط ضابطین عام و خاص توقیف خواهد شد.

جنگل‌ های هیرکانی از موهبت‌ های الهی و ظرفیت‌ های ارزشمند استان گیلان است لذا همه ما به عنوان وارثان این میراث گرانبها موظفیم تا در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی بکوشیم.

گیلان بالغ بر یک میلیون و ۴۷۱ هزار هکتار مساحت دارد که از این میزان حدود یک میلیون و ۱۷ هزار هکتار حدود "۷۰ درصد" اراضی ملی است، ۵۶۵ هزار هکتار از اراضی ملی استان را جنگل های با ارزش هیرکانی تشکیل می دهد و حدود ۲۴۴.۹ هزار هکتار مرتع ییلاقی در بالادست است؛ اراضی ساحلی و بخشی از اراضی فاقد پوشش گیاهی نیز جزو اراضی ملی محسوب می شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :