پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رفع تصرف اراضی ملی و توقیف خاک‌برگ جنگل در آستارا
بازدید : 31 3 ارديبهشت 1400 ساعت 17:3 شماره :84914

رفع تصرف اراضی ملی و توقیف خاک‌برگ جنگل در آستارا

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزادسازی پنج هکتار اراضی ملی از دست متصرفان و توقیف یک تن خاک‌برگ جنگلی قاچاق و فاقد مجوز حمل خبر داد. 

محمد جعفر گل محمدی گفت: سه نفر در روستاهای چلوند، شیری حیاطی و کانرود بخش لوندویل آستارا اراضی ملی را تصرف کرده بودند و امروز ماموران منابع طبیعی با حکم قضایی به آزادی اراضی و دستگیری و معرفی متهمان به دادگاه اقدام کردند.

وی افزود: روز گذشته یک تن خاک برگ جنگلی در ایستگاه بازرسی محور آستارا - اردبیل، از یک دستگاه خاور کشف و توقیف شد و به استناد ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی، برداشت و حمل خاک اراضی جنگلی جرم است و با عوامل آن برخورد می شود.

وی ادامه داد: این خاک ها از به استان‌ های شمال غرب حمل می‌ شد و در این رابطه یک نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد و اوایل هفته جاری نیز یک تن خاک جنگلی از یک دستگاه اتوبوس در ایستگاه بازرسی آستارا-اردبیل کشف شده بود.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و جنگل های این شهرستان را گونه‌های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون در بر می گیرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :