پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تسلیت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیرداری استان گیلان به مناسبت شانزدهمین سالگرد شهادت مظلومانه شهید انفال، جنگلبان ناصر پیروی
بازدید : 55 7 ارديبهشت 1400 ساعت 12:53 شماره :84955

تسلیت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیرداری استان گیلان به مناسبت شانزدهمین سالگرد شهادت مظلومانه شهید انفال، جنگلبان ناصر پیروی

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری رشت-لیجار، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیرداری استان گیلان شانزدهمین سالگرد شهادت مظلومانه شهید انفال، جنگلبان ناصر پیروی را تسلیت گفت.

دکتر میرحامد اختری، با اشاره به ایثارگری، جانفشانی و محبت شهید پیروی نسبت به انفال، اظهار کرد: همواره باید تلاش کنیم سبقه کار ما با راه شهید پیروی مطابقت داشته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با تاکید بر اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا همانند ادامه دادن مسیر زندگی و اهداف آنهاست تصریح کرد: شهید ناصر پیروی همواره در راستای انجام وظایف و تکالیف خود پیشتاز بود و در نهایت جان خود را به منظور حفظ و حراست از این امانت الهی فدا کرد.

وی با اشاره به اینکه این شهید بزرگوار در اقدامات و فعالیت‌های خود جدیت ویژه داشت خاطرنشان کرد: یاد و خاطره شهید ‌پیروی همواره عاملی اثرگذار در افزایش حفظ و حراست از انفال و منابع طبیعی استان گیلان است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، با بیان اینکه کار در عرصه منابع طبیعی صرفا یک شغل نیست، خاطرنشان کرد: ما در مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری استان، حفاظت از انفال را بر عهده داریم که بنا بر نص صریح قرآن، متعلق به خدا، پیامبر اکرم (ص) و جانشین بر حق ایشان بر روی زمین و ولی امر مسلمین است لذا وظیفه خطیری داریم و باید در این راه از خود گذشتگی و جانفشانی کنیم.

شهید انفال، جنگلبان ناصر پیروی، رییس اسبق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ماسال بود که در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۴ در مسیر عزیمت به محل کار ربوده شد. پس از چند روز جستجو، پیکر مطهر و بی جان وی که همانند سرور و سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی (ع) سرش از بدن و از قفا جدا شده بود در منطقه جنگلی هفت دغنان شهرستان صومعه سرا پیدا شد و در نهایت در زادگاهش به خاک سپرده شد .

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :