پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 16 سال از شهادت شهید انفال گیلانی، جنگلبان ناصر پیروی گذشت
بازدید : 52 7 ارديبهشت 1400 ساعت 8:23 شماره :84957

16 سال از شهادت شهید انفال گیلانی، جنگلبان ناصر پیروی گذشت

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان شهید انفال، جنگلبان شهید مرحوم مهندس ناصر پیروی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ماسال، در اولین روز از سال 1338 در روستای چشناسر منطقه دیلمان شهرستان سیاهكل و در دامان خانواده ای مومن، دیده به جهان گشود.

وی در سال 1359 وارد وزارت جهاد سازندگی شد و پس از طی مدارج تحصیلی دانشگاهی در مقطع كاردانی و پس از آن اخذ مدرك كارشناسی تا سال 1371در سازمان جهاد سازندگی استان گیلان خدمت كرد و در ابتدای سال 1372به اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان منتقل شد.

ایشان در سال 1379 به عنوان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ماسال منصوب و با مدیریت جهادی، ضمن ایجاد وفاق و همدلی بین همكاران و همچنین استفاده مناسب از مشاركت خوب مردم این شهرستان، فعالیت های شایان توجهی در خصوص پاسداشت از انفال الهی به انجام رساند و عملكرد درخور تقدیری ارائه داد.

هفتم اردیبهشت ماه یاد آور سالروز شهادت رادمردی است كه با خون سرخ خود خطه سرسبز گیلان را پیشگام مبارزه با زمین خواری و دفاع از عرصه های ملی و جنگلی قرار داد و به سبب نه گفتن به متجاوزان، جانش را از دست داد.

او تمام قد در برابر تجاوزگران، ایستاد و در مقابل گردنكشان و غارتگران سر خم نكرد.

پیروی نیز مانند بسیاران دیگر از جنگلبانان، انسانی كم ادعا و اهل عمل بود و گناهی جز انجام وظیفه و مقید بودن به اجرای قوانین و ایستادگی در مقابل تخلف نداشت.

تلاش های بسیاری شد تا او از راه تطمیع و یا تهدید به تسلیم وادار شود، دیده را ندیده بگیرد اما پاسخ او به تمام این طمع ورزی ها و تجاوزگری ها، نه بود.

آنان فكر می كردند با پیاه كردن نقشه های شیطانی خود و برداشتن او از سر راه، به مقاصد شوم خود كه بدست آوردن چندین هكتار جنگل و مرتع بود خواهند رسید.

اما سود جویان و آزمندان زیاده خواه و متجاوزین به سرمایه های ملی ایران اسلامی، در صبحگاه هفتم اردیبهشت ماه سال 1384 به قصد حذف یكی از رادمردان عرصه حفاظت از انفال، در حالی كه شهید پیروی به قصد عزیمت به محل خدمت، منزل مسكونی خود در شهرستان رشت را ترك كرده بود، بین راه او را ربودند و پس از دو روز آزار و شكنجه هایی جانكاه، ناجوانمردانه سرش را به مانند سرور و سالارش حسین ابن علی (ع) از قفا جدا كردند تا مهر تاییدی دیگر بر "مظلومیت" جنگلبانان کشور باشد.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :