پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ضرب و شتم جنگلبانان توسط قاچاقچیان در فومن
بازدید : 13 20 شهريور 1400 ساعت 23:57 شماره :88752

ضرب و شتم جنگلبانان توسط قاچاقچیان در فومن
 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و به نقل از خبرگزاری دیار میرزا، علی داودی از درگیری قاچاقچیان جنگل با نیروهای جنگلبان خبر داد و اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فومن در انجام وظایف ذاتی و قانونی خود در حین گشتزنی و جنگلگردشی با شنیدن صدای ارهموتوری در جنگل مواجه و بلافاصله وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه ماموران حفاظتی با تعداد سه نفر از قاچاقچیان در حال قطع درختان جنگلی رو به رو شدند، گفت: پس از ابلاغ اخطارهای پیشگیرانه از سوی مامورین متاسفانه به دنبال آن متهمین با عوامل حفاظتی درگیر و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فومن، متهمین را از قاچاقچیان سابقهدار دانست و تصریح کرد: با رسیدن نیروهای کمکی یگان حفاظت این اداره به همراه مامورین نیروی انتظامی، قاچاقچیان متواری شدند، اما از آنجایی که متهمین توسط ماموران تصویربرداری شده بودند، سریعا مورد شناسایی قرار گرفتند.

داودی، چوبآلات قطع شده را از گونه توسکا به حجم ۱.۹۷۶ مترمکعب دانست و خاطرنشان کرد: نیم استر هیزم نیز کشف و ضبط و به واحد سرجنگلبانی انتقال داده شد.

وی با بیان اینکه اقدامات قانونی لازم جهت پیگیری قضایی متهمان به عمل آمده است، یادآور شد: در این راستا پرونده قضایی برای متهمین تشکیل و به همراه مستندات، صورتجلسه مرجع انتظامی و مدارک پزشکی قانونی ماموران صدمه دیده به مراجع قضایی جهت اشد مجازات ارسال شد.

رئیس اداره منابع طبیعی فومن، مامورین یگان حفاظت این اداره را در سلامت دانست و اضافه کرد: ریاست سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و فرمانده یگان حفاظت این سازمان به صورت جداگانه طی تماس تلفنی پیگیر سلامتی و روند تشکیل پرونده ماموران جنگلبان شدند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :