پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تخصیص اعتبار ۴۴ میلیاردی برای پروژه های آبخیزداری گیلان در سال جاری
بازدید : 30 6 ارديبهشت 1401 ساعت 13:15 شماره :95874

تخصیص اعتبار ۴۴ میلیاردی برای پروژه های آبخیزداری گیلان در سال جاری

 تخصیص اعتبار 44 میایاردی 6-2-1401

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، به نقل از خبرگزاری ایسنا، معاون فنی و آبخیزداری گیلان، از تخصیص اعتبار ۴۴ میلیارد تومانی از محل اعتبارات ملی برای پروژه های آبخیزداری گیلان در سال ۱۴۰۱ خبر داد و بیان کرد: امیدواریم با توجه به اهمیت موضوع استان نیز اعتبارات خوبی را به این بخش اختصاص دهد.

محمدرضا عبدالهی در گفتوگو با ایسنا، با اشاره به تسریع در اجرای پروژه های آبخیزداری در دو فصل بهار و تابستان به دلیل شرایط مساعد جوی، اظهار کرد: پروژههای آبخیزداری سال ۱۴۰۰ تا پایان تیر سال جاری ادامه دارد.

وی از تخصیص اعتبار ۲۴ میلیارد تومانی از محل اعتبارات ملی و تخصیص اعتبار پنج میلیارد تومانی از محل اعتبارات استانی برای پروژههای آبخیزداری سال ۱۴۰۰، افزود: شاهد پیشرفت حدود ۵۰ درصدی پروژههای سال ۱۴۰۰ هستیم که تا تخصیص اعتبارات تا پایان سال مالی به ۹۰ درصد پیشرفت خواهد رسید.

معاون فنی و آبخیزداری ادارهکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، با بیان اینکه ۱۳ پروژه آبخیزداری در سطح ۱۰ شهرستان در دست اجراست، تصریح کرد: غالب این پروژهها عملیات مکانیکی شامل گابیونبندی و بندهای سنگی - ملاتی و... است که می تواند جلوگیری حرکت آب در بالادست را بگیرد و از بروز سیل در پایین دست جلوگیری کند.

عبدالهی، از تصویب اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی برای پروژه های آبخیزداری استان گیلان در جریان سفر رئیس جمهور خبر داد و بیان کرد: در حال انجام مطالعات و تعریف پروژه و تعیین قرارداد و پیمانکار هستیم و اعتبار مذکور طی دو سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ جذب و اجرایی میشود.

وی همچنین از تخصیص اعتبار ۴۴ میلیارد تومانی از محل اعتبارات ملی برای پروژه های آبخیزداری گیلان در سال ۱۴۰۱ خبر داد و بیان کرد: امیدواریم با توجه به اهمیت موضوع استان نیز اعتبارات خوبی را به این بخش اختصاص دهد. مقرر شده از محل اعتبارات مدیرین بحران نیز نسبت به پروژه های آبخیزداری توجه ویژه شود.

 وی از تخصیص اعتبار دو میلیارد تومانی برای اجرای طرح های مرتعداری طی سال ۱۴۰۰ خبر داد و بیان کرد: سند توسعه گیاهان دارویی در مراتع استان نیز تهیه و نهایی شده و در حال تصویب اعتبار است و از شهریور سال جاری به مرحله اجرا می رسد.

عبدالهی، با بیان اینکه فعالیتهای آبخیزداری از خاک و آب محافظت می کند، یادآور شد: پروژه های آبخیزداری موجب می شود منابع آبی ما پایدار شود و علاوه بر غنی سازی آب های زیرزمینی و رودخانه ها جهت تامین آب کشاورزی، از جاری شدن سیلاب و خاکشویی نیز جلوگیری میکند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :