پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - معرفی عوامل قطع درخت "امام‌زاده اسحاق شفت" استان گیلان به مراجع قضایی/ انگیزه خاطیان در دست بررسی است
بازدید : 39 6 ارديبهشت 1401 ساعت 15:0 شماره :95875

معرفی عوامل قطع درخت "امام‌زاده اسحاق شفت" استان گیلان به مراجع قضایی/ انگیزه خاطیان در دست بررسی است

 قطع درخت امام زاده اسحق 6-2

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: عاملان قطع درخت در جنگل‌ "امام‌زاده اسحاق شفت" به مراجع قضایی معرفی شدند و این پرونده در دست بررسی است.

سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، درباره کلیپ منتشر شده از قطعه کردن یک اصله درخت در جنگل‌های امام‌زاده اسحاق شفت اظهار داشت: در فیلم منتشر شده یک اصله درخت توسط افرادی قطعه شده بود که عوامل آن اکنون شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با بیان اینکه دادستان شفت نیز پیگیر این موضوع و پرونده قطع این درخت است خاطرنشان کرد: در این مورد چندین فرضیه مطرح است نخست اینکه اگر فرد قاچاقچی بوده به چه علت پس از قطعه کردن درخت تا نصف، به همان شکل آن را رها کرده است.

قربانی مغرضانه بودن این اقدام برای قطع درخت را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: با توجه به مشاهدات نخستین فرضیه ما مغرضانه بودن قطع درخت به این شکل است و همان‌طور که در فیلم نیز مشاهده شد این قطعه کردن درخت مربوط به یک درخت بوده و اکنون موضوع در دست بررسی است.

 

وی همچنین درباره صحت کلیپ منتشر شده از آتش‌ زدن عمدی درختان جنگل‌ روستای توشی شهرستان سیاهکل جهت تغییر کاربری آن تصریح کرد: ‌منطقه منتشر شده در کلیپ مذکور جزو جنگل‌های در دست کاشت منابع طبیعی بوده و جزو جنگل‌های هیرکانی نیست.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :