پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تسلیت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان به مناسبت هفدهمین سالگرد شهادت،مهندس ناصر پیروی
بازدید : 47 7 ارديبهشت 1401 ساعت 12:3 شماره :95883

تسلیت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان به مناسبت هفدهمین سالگرد شهادت،مهندس ناصر پیروی

 

"بسم رب الشهدا والصدیقین"

 

جفا ببین که بریدند گردنش زقفا                   سزا چنین نبود اگرچه زربین است

در آخرین نفسش زد به بوته ها چنگی          که ای خدا، گناهم حفاظت از این است

 

هفتم اردیبهشت ماه، یاد آور سالروز شهادت رادمردی است كه با خون سرخ خود خطه سرسبز گیلان را پیشگام مبارزه با زمین خواری و دفاع از عرصه های ملی و جنگلی قرار داد و به سبب نه گفتن به متجاوزان، جانش را از دست داد.او تمام قد در برابر تجاوزگران، ایستاد و در مقابل گردنكشان و غارتگران سر خم نكرد.

شهید پیروی نیز مانند بسیاران دیگر از جنگلبانان، انسانی كم ادعا و اهل عمل بود و گناهی جز انجام وظیفه و مقید بودن به اجرای قوانین و ایستادگی در مقابل تخلف نداشت.

تلاش های بسیاری شد تا او از راه تطمیع و یا تهدید به تسلیم وادار شود، دیده را ندیده بگیرد اما پاسخ او به تمام این طمع ورزی ها و تجاوزگری ها، نه بود.

 شهادت پیروی 7-2

 

متأسفانه سود جویان و آزمندان زیاده خواه و متجاوزین به سرمایه های ملی ایران اسلامی، در صبحگاه هفتم اردیبهشت ماه سال 1384 به قصد حذف یكی از رادمردان عرصه حفاظت از انفال، در حالی كه شهید پیروی به قصد عزیمت به محل خدمت، منزل مسكونی خود در شهرستان رشت را ترك كرده بود، بین راه او را ربودند و پس از دو روز آزار و شكنجه هایی جانكاه، ناجوانمردانه سرش را به مانند سرور و سالارش حضرت حسین ابن علی (ع) از قفا جدا كردند تا مهر تاییدی دیگر بر "مظلومیت" جنگلبانان کشور باشد.

شهید پیروی از جمله شهدای مدافع انفال الهی است که درراه حفاظت از آب و خاک و کیان مملکت، مظلومانه و ناجوانمردانه به شهادت رسید و در مسیر حفظ و صیانت از عرصه های ملی و طبیعی، از جمله مدیران موفق و متعهدی بود که خدمات ارزنده او برای همیشه در یادها خواهد ماند.

شهدای منابع طبیعی، نمادهای بنیادین اخلاقند و رفتار و منش آنها برای جنگل بانان و همه کسانی که در حفظ انفال عمومی برای نسل های آتی می کوشند، الگویی جاودانه و در تاریخ ماندگار خواهند بود. لذا ضمن تآسی از این بزرگواران، بر همه ما حافظان منابع طبیعی فرض است تا راه این عزیزان را ادامه داده و در صیانت از این سرمایه های عظیم خدادای  از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

                                                                         میر حامد اختری

                                                                مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان   

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :